2012.10.15

Hogyan feliratozzuk lemezeinket, avagy mire jó a lightScribe?

lightScribe logo

Egy kedves barátomtól kaptam pár lightScribe lemezt, mondván ki kell próbálnom, nagyon szuper! Nos én megtettem, s meg is mutatom mégis hogyan. Előre kell bocsátanom, hogy ez a technológia csakis olyan lemezekkel működik, amelyek lightScribe kompatibilisek, így ha hagyományos CD, vagy DVD lemezünk van, akkor marad a filctoll… Ha viszont (kb. másfélszeres áron) lightScribe lemezt vettünk, és az írónk is támogatja, akkor jöhet a varázslat és klassz feliratokat, képeket varázsolhatunk a lemezünk felületére. Az így feliratozandó CD/DVD elkészítéséhez mindössze pár ingyenes szoftverre lesz szükségünk.

2012.10.14

Windows világban ingyenesen?

Még mielőtt bárki is félreértené, ez a kis iromány nem ingyenes Windows beszerzésről, s nem is kalózkodásról szól, hanem egy csöpp válogatást nyújt az ingyenes, s olykor nyílt forráskódú programok közül. Igyekszem olyan programokat felvonultatni, amelyek funkciójukban egy átlagfelhasználónak szükségesek lehetnek, illetve néhány speciális igényre is mutatok példát. A felsorolásra kerülő programok mind szabad felhasználásúak, de a saját oldalukon el kell olvasni, hogy ez csak magánhasználatra vonatkozik, vagy akár irodai környezetben is ingyen használhatóak!

Kategória: Informatika Tovább
2012.10.12

ATD PC-1028 BIOS elemcsere

Néhány éve úgy döntöttem veszek magamnak egy laptopot, ami nem tépi le a vállam, ha valahova magammal kell cipelni, de azért még használható méretű is. Egyetlen extra igényem volt, szerettem volna érintőképernyős gépet venni magamnak. Akkoriban igazából két választási lehetőségem volt, az ASUS eee gépe, ami persze pont elfogyott és a multitouch változat behozataláig nem is lehetett már kapni, illetve az ATD PC-1028-as netbook. Persze mondhatjuk, hogy volt még a Lenovo Thinkpad-nak is hasonló gépe, de az pár árkategóriával feljebb helyezkedett el, mint amit erre szántam. Végül karácsony tájékán megvettem magamnak az ATD gépét (ami nem mellesleg egy kínai netbook magyarosított változata, így minden frissítés a kínaiaktól jön, vagyis nem jön, de ez külön megérne egy misét...). Mivel ez a dolog már nem ma történt, így mondhatom, hogy az idősödő kis netbookomat elérte minden BIOSok végzete, azaz elfelejtette a beállításokat (nem mintha jelenleg sok mindent tudott volna elfelejteni, mindössze az óra ment el).

Kategória: DIY, Informatika Tovább